Al-boat lodě, elektromotry, sonary |

Hliníkové čluny? Často kladené dotazy

Hliník je materiál používaný pro stavbu lodí po celá desetiletí.

 

Hliník je materiál používaný pro stavbu lodí po celá desetiletí.

 Proč je hliník ideální stavební materiál pro čluny, lodě?

Váha: Svařovaná hliníková loď váží 1 / 2 až 2 / 3 hmotnosti oproti rozměrově stejné laminátové lodě.

 Výkon: Nízká hmotnost znamená vyšší výkon, lepší ovladatelnost, menší spotřeba paliva…

Trvanlivost: Můžete dělat takové věci s hliníkovou lodí, které by jste si nikdy nedovolili dělat s laminátovou lodí.  Opakované najíždění na pláž nárazy do pobřeží, spadnutí těžké kotvy na dno lodě! Na rozdíl od křehkých sklolaminátových lodí, hliníkovou můžeme takto opakovaně,,zneužít“ vzhledem k pevnému a poddajnému charakteru tohoto kovu 5052 H34.

 Bezpečnost: Dvě nejnebezpečnější situace plavby lodí jsou nebezpečí potopení a požár. Naše lodě jsou jak nepotopitelné, tak ohnivzdorné. Jsou to bezpečnostní výhody hliníkových lodí.

 Komfort: Naše trupy jsou  2mm silné, což umožňuje větší prostor proti sklolaminátové lodi, pokud jde o užitnou plochu. Sklolaminátové čluny běžně ztratí až 100mm nebo více volného prostoru paluby po celé délce lodi vzhledem k jejich šířce.

 Opravitelnost:  V případě, což je nepravděpodobné, že jste našli způsob, jak prorazit, nebo se povedlo natržení části trupu lodi! Je možnost snadné a rychlé opravy svařováním.

 Jsou vyrobené z kovu? Na hliníkové čluny potřebuji více koní?

 S hliníkovou lodí, které jsou mnohem lehčí než tradiční materiály, budete potřebovat motor o polovinu menšího výkonu, než by bylo nutné pro laminátovou loď o stejné velikosti. To má dvě výhody, jednak se spotřebuje méně paliva a za druhé, pořizovací náklady motoru budou mnohem menší. 

 

Sortiment

Výrobci

Bannery

Kontaktujte nás

dansocha@al-boat.cz

777 31 70 81

Náš tip